Jakie metody leczenia alkoholizmu nie są skuteczne?

W kwestii skuteczności metod leczenia alkoholizmu, trudno uzyskać jednoznaczną odpowiedź. Każdy z nas jest inny i może uznać zupełnie inne rozwiązanie za najlepsze dla siebie. Leczenie alkoholizmu w Polsce może mieć charakter medyczny lub behawioralny, może również odbywać się w ośrodkach państwowych lub prywatnych.

 

Leczenie alkoholizmu – co wpływa na decyzję o metodzie?

 

Sposobów na leczenie alkoholizmu jest z pewnością co najmniej kilka. Niektóre osoby chcą wyjść z nałogu „po cichu” i wybierają dalsze normalne funkcjonowanie na co dzień i specjalne meetingi i spotkania z terapeutom popołudniami i wieczorami. Z pewnością jest to rozwiązanie o ograniczonej skuteczności, gdyż alkoholik nadal ma łatwy dostęp do swojego nałogu.

Leczenie alkoholizmu w Polsce

 

Zdecydowanie się na leczenie alkoholizmu w Polce bywa kłopotliwe, z perspektywy samego chorego, gdyż mimo iż jest to problem powszechny społecznie, to nadal stawi tabu. Dużą skutecznością wyróżniają się rozmaite prywatne ośrodki, jednak ich dostępność pozostaje w pewnym stopniu ograniczona, czego głównym powodem jest cena.

 

Niezależnie od regionu – czy to Śląsk czy Świętokrzyskie, wszędzie choroba ta jest tak samo groźna i destrukcyjna dla rodziny i samego pijącego. W prywatnym ośrodku może odstraszać cena, jednak można się również zdecydować na pobyt w ośrodku państwowym, a później kontynuowanie terapii i leczenia zaocznie.

 

Skuteczność terapii – leczenie alkoholizmu

 

Jeśli zależy nam na powodzeniu i skuteczności naszych działań, to powinniśmy przede wszystkim stosować się do zalecań lekarzy i psychologów. Leczenie alkoholizmu jest trudne, to codzienna walka, aby nie wrócić do nałogu, aby dłużej nie krzywdzić siebie i bliskich. Na tą chorobę tak samo  narażone są osoby zamieszkujące – Śląsk, Świętokrzyskie, Pomorze czy inne rejony kraju.

Leave a Response

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *