Moje doświadczenia i przemyślenia

Przyszła terapeutka uzależnień opisuje swoją wiedzę na temat uzależnień, przede wszystkim uzależnienia od alkoholu.
Zapraszam do lektury!

Skuteczność leczenia uzależnienia od alkoholu

Czy wyleczenie alkoholizmu jest możliwe?

Alkoholizm jest chorobą destrukcyjną, nie tylko dla samej osoby pijącej, ale i dla całej rodziny. Niektórzy wiążą tę dolegliwość z trudem życia w naszych czasach i przypisują jej łatkę choroby XXI wieku, jednak musimy zauważyć, że duże ilości procentowych trunków lały się od dawna i widoczne to jest nawet w rozmaitych źródłach historycznych. Alkoholizm jest więc chorobą, która nieustannie towarzyszy ludzkości i nie chce całkowicie zniknąć. Leczenie alkoholizmu jest z pewnością uciążliwe.

Skuteczna terapia alkoholowa

Wiele osób nie przyznaje się nawet przed samymi sobą, że mają problem z chorobą alkoholową. Nigdy statystki nie będą na tyle dokładne, aby wiedzieć na 100% ile osób cierpi na alkoholizm. Uświadomienie sobie własnego problemu jest bardzo trudne. Niektórzy decydują się w końcu na leczenie, które może być skuteczne, jednak nie prowadzi do wyleczenia alkoholizmu, a jedynie do nauczenia się, jak żyć w abstynencji. Dlaczego? Alkoholizm jest nieuleczalny!

Jak leczyć alkoholizm?

Skuteczna terapia alkoholowa powinna objąć swoim zasięgiem nie tylko samą osobę nadużywającą procentowych trunków, ale i całą jej najbliższą rodzinę. Leczenie alkoholizmu obejmuje najczęściej psychoterapię, która w wielu przypadkach musi zostać poprzedzona detoksem i odtruciem.

Koniecznością jest również regularne wykonywanie badań, które pozwolą kontrolować stan zdrowia. Pewne jest, że skuteczne leczenie alkoholizmu wymaga ogromnego zaangażowania i chęci płynącej od samej osoby uzależnionej. Warto dokładnie poznać sposoby leczenia alkoholizmu.

Po opuszczeniu specjalistycznego ośrodka należy kontynuować praktyki wspomagające życie w trzeźwości.

Informacje dla Ciebie

Subskrypcja